Megtakarítás – Építsd velünk jövődet!
Ha nem várt kiadással szembesülünk, és nem készültünk fel rá, sokszor kényszerülhetünk hitel felvételére vagy kölcsönre. Ha előrelátóak vagyunk, már havi 10-20 ezer Forinttal komoly tőkét halmozhatunk fel, ezzel biztosítva egy nem várt kiadást, vagy egy fontosabb cél megvalósítását, legyen az egy nyaraló, gyermekünk támogatása, vagy a nyugdíjas éveinkre való felkészülés.
Magyarországon kimondottan népszerű az úgynevezett megtakarításos életbiztosítás, más néven a befektetéshez kötött életbiztosítás, hiszen számos olyan tulajdonsága van, ami megszerettette az ügyfelekkel.
Mit várunk el egy megtakarítástól, egyáltalán milyen az ideális megoldás?
Hozam
Ennél a szempontnál a kérdés, hogy mi számít jónak, és milyen kockázatot kell érte vállalni. Jó hozamnak nevezhetjük, azt, ami az átlagos infláció feletti. Amennyiben ez adott, úgy pénzük nem csak számtanilag gyarapszik, de vásárlóerejét tekintve is. A befektetésekhez kötött életbiztosítások a gazdasági növekedésen keresztül képesek pozitív hozam elérésére, és sok biztosítótársaság alapkezelője képes jóval az átlagos infláció feletti hozam elérésére.
Hozzáférhető a megtakarított pénz
Ezek a konstrukciók a 3. év eltelte után, de akár már előtte is hozzáférhetőek. Természetesen minél később kezdünk el kivenni a megtakarításból, annál jobban épül a vagyon. Célszerű legalább 10 évet várni az első pénzek kivételével, de ha korábban szükségünk van megtakarított pénzünkre, az rendelkezésünkre áll.
Az 1-5 éves céljainkhoz pedig a termékekhez járó eseti számlák lehetnek tökéletes megoldások.
Stabil és biztonságos
A hazai piacon fellelhető biztosító társaságok a legtöbb esetben akár 100, 200 éves múltra tekintenek vissza, tőkeerősek és nemzetközileg is stabilak. Ezen felül, a manapság hallható online visszaélések ezt a termékkört nem érintik, mivel a pénz felvételéhez, a legtöbb esetben az ügyfél azonosítására van szükség.
Rugalmas
Ezen megtakarítások fontos része az első 3 év, mivel itt nincs lehetősége az ügyfélnek a díjfizetés szüneteltetésére. Viszont ezt követően egyes társaságoknál, akár korlátlan szüneteltetési lehetőség áll fenn, így azt mondhatjuk, hogy a rugalmasság fogalmát ez a konstrukció kimeríti.
Kedvező költségszerkezet
Ezt akkor mondhatjuk el egy megtakarításos életbiztosításról, ha azt legalább 15-20 évig fenntartjuk, mivel a biztosítók, a költségvisszatérítéseket, vagy az úgynevezett bónuszok nagy százalékát hosszú távon fizetik ki. Viszont, ha ez megtörténik, úgy a költségek nagy százalékát, vagy akár teljes egészét visszakapjuk, amennyiben hosszú távon gondolkozunk.
Mint látható, ahhoz, hogy megfelelő döntést hozz, és megtaláld a számodra az ideális konstrukciót, érdemes egy szakértő Kollégát felkeresni, aki szolgáltatóktól függetlenül felméri az igényeid, és azok alapján keresi meg a megtakarítási megoldásokat.
Keresd Kollégáinkat bizalommal, tedd meg az első lépést az anyagi biztonságod megteremtése felé.